Ali Koç’tan yeni açıklama: Şaşırmıyoruz!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün resmi sitesinden yayınladığı açıklama ile Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’i bir televizyon kanalına çıkmaya davet etti. Bu çağrıya Özbek’ten “futbolu saha dışına çıkarmayalım” yanıtı geldi. İkinci bir açıklama yayınlayan Ali Koç, “Geçmişte şaşırmadığımız gibi yine şaşırmıyoruz…” dedi.

Fenerbahçe, resmi internet sitesinden Galatasaray Başkanı Dursun Özbek‘e çağrıda bulundu.

Fenerbahçe’nin açıklamasında, başkan Ali Koç‘un, “Sizi, açıkça ve mertçe her şeyi milyonların önünde değerlendirmek, tartışmak, kamuoyunu aydınlatmak adına istediğiniz zamanda istediğiniz kanalda istediğiniz kişilerle birlikte davet ediyorum” sözleriyle Özbek’i bir TV kanalına çıkmaya davet etti.

Özbek’in Ali Koç’a yanıtı gecikmedi. Ali Koç’un çağrısını “Sahada yaşanan başarısızlıkları saha dışında, bir umutla telafi etmeye çalışan yaklaşım” olarak değerlendiren Özbek, “Rekabetimizi saha içinde sürdüreceğiz” sözleriyle o çağrıyı reddetti.

Dursun Özbek’in açıklamsı üzerine Ali Koç ikinci kez açıklama yaparak “Geçmişte şaşırmadığımız gibi yine şaşırmıyoruz” dedi.

Ali Koç’un açıklaması şöyle:

“Olayı saha dışına çıkaran, algı yapan hatta devletimizin güvencesi ile ülke sınırlaraımız içinde oynanan milli ligimize, nereden aldıkları belli olmayan (!) güç ile ‘bitirtmeyiz’ tehdidi savuranlar, milyonlar önünde tüm iddiaları karşılıklı konuşalım dediğimizde ‘futbolu saha dışına çıkarmayın’ yanıtı verdiler! “Tarih tekerrürden ibarettir.” Geçmişte şaşırmadığımız gibi yine şaşırmıyoruz…”

Ali Koç ilk açıklamasında, iki kulüp arasında tartışma yaratan açıklamaları tarih tarih sıralayarak “Sizi, açıkça ve mertçe her şeyi milyonların önünde değerlendirmek, tartışmak, kamuoyunu aydınlatmak adına istediğiniz zamanda istediğiniz kanalda istediğiniz kişilerle birlikte davet ediyorum” demişti.

İşte Ali Koç imzasıyla yayımlanan ilk açıklamanın tam metni:

19 Ekim 2022: “MHK Başkanı Murat Ilgaz Fenerbahçe kongre üyesi. Kendisinin görevden alınmasını istiyoruz!”

20 Ekim 2022: “Bu kurguyu yapanın başına yıkarız”, Her hafta GS TV’den takımların uğradığı haksızlıkları yayınlayacağız.

23 Ekim 2022: “Biz bu ligi bitirtmeyiz”

20 Ocak 2023: “Biz PFDK Başkanı’nın cübbesini giyip adaletli kararlar almasını beklerken, o sırtında Fenerbahçe formasıyla kararlar almaya devam ediyor.”

21 Ocak 2023: Ali Koç Kulüpler Birliği Başkanı kimliğini kullanarak TFF ile birebir görüşmeler yapıyor

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı ve yöneticilerinin başrolde olduğu kamuoyu önünde yaşanan bu tiyatro ve arka planda yaşanan bilinmezler!

Başta TFF, kurulları ve spor medyası olmak üzere futbol paydaşları üzerinde oluşturulan baskı, ekranlara gönderilen mesajlar, kadrolu yorumcular üzerinden yapılan algılar, sosyal medyada oluşturulan suni gündemler, iftiralar, algı operasyonları…

Adalet, adil rekabet ve hak arayışı kisvesi altında yapılan tüm bu ahlak ve mantık dışı yaklaşım hâlihazırda çok ciddi sıkıntıları olan Türk futboluna daha da zarar vermektedir.

Bununla beraber toplumumuza ekilen nefret tohumları geri dönülemez izlere sebep olmaktadır. Buna bir son vermenin zamanı gelmiştir.

Şahsınıza açık, net ve mertçe bir çağrı yapıyorum:

Gerçekten adalet, adil rekabet ve hakkaniyet arayışınız varsa,

Attığınız adımları savunduğunuz gibi Türk futbolunun marka değeri için yapıyorsanız,

Tüm kamuoyu önünde kim haklı kim haksız kim doğruları söylüyor kim söylemiyor kamuoyu tarafından bilinmesinin zamanı gelmiş ve geçmiştir.

Bu doğrultuda sizi, açıkça ve mertçe her şeyi milyonların önünde değerlendirmek, tartışmak, kamuoyunu aydınlatmak adına istediğiniz zamanda istediğiniz kanalda istediğiniz kişilerle birlikte davet ediyorum.

Unutmayın ki bize göre mesnetsiz size göre gerçek olduğunu savunduğunuz tüm bu ağır iddialarınızı ispatlamakla mükellefsiniz.

Bu konuda sizden yer, zaman ve mecra bilgisi beklediğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunuyorum.

Ali Koç

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio