Romantik punk rüzgarı

Fransız moda evi Maison Margiela, 2023 Sonbahar-Kış koleksiyonunu Paris’te sergiledi. Romantik tüller ve fiyonkların yanında punk çizgilerle buluşan tasarımlar, markanın baş tasarımcısı John Galliano’nun 80’lerde Londra’da geçen kendi gençliğinden ve 70’lerin alt kültüründen esintiler taşıyor.

Punk ve romantik dokunuşları buluşturan Maison Margiela, Paris Moda Haftası’nda Vivienne Westwood’u anarak yaratıcılığa doğru bir hareketlenmenin tam ortasında kendine yer ediniyor.

Maison Margiela’nın yeni binasında, sade ve aynalı bir podyumda gerçekleşen defilede, Kreatif Direktör John Galliano izleyenleri, ekose ve çiçek desenli kumaşlarla 1950’lerde geçen cyperpunk balosuna doğru bir yolculuğa çıkarırken; Artisantal 2022 Show’undaki karakterlerin gelecek çocuklarının neye benzeyeceği fikrinden doğan Co-Ed 2023 Fall Koleksiyonunu Paris Moda Haftası’nda moda dünyasının beğenisine sunuyor.

Vivienne Westwood’un en sevdiği ekoseli görünümleri kullanarak punk kültürüne bir övgüde bulunan Maison Margiela, ayakkabıdan aksesuarlara kadar gözleri şenlendiren bir tasarım çılgınlığına işaret ediyor. Kocaman fiyonkların ceketlerde en dikkat çeken halinde, katmanlı tüller rüyalar alemine doğru hızlı bir dalış yaptırırken, Galliano’nun kullandığı detaylar kıyafetlere romantik bir esinti veriyor.

Disney ile iş birliğinden ortaya çıkan Mickey Mouse kulakları couture elbiselerde kendine bir taht edinmekle yetinmeyip; Mickey Mouse’ın şapkasının formu, şapkaları, tişörtleri ve hatta vintage korseleri bile ele geçiriyor. Son dönemin en tartışmalı ayakkabı formu olan Tabi toe ayakkabılar ise, parıltılı ve mavi, kırmızı ve pembe gibi renk seçenekleriyle defilede moda severlerle tekrardan bir araya geliyorlar.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio