Gökhan Zan haykırıyor: Neden izin verilmiyor

Eski milli futbolcu Gökhan Zan, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen İskenderun ve Antakya’daki durumu katıldığı canlı yayında anlattı. Zan, yardımlar konusunda daha hızlı olunması gerektiğini aktarırken “Onlarca vinç, kepçe ve kamyon burada boş boş bekliyor görev almak için. AFAD yetkililerinin onayı olmadan hareket edemeyiz diyorlar” dedi.

Beşiktaş, Galatasaray ve milli takımın eski futbolcusu Gökhan Zan, İskenderun ve Antakya’daki son durumu aktardı. Zan, canlı yayınında önünde bulunduğu enkazla alakalı açıklamada bulundu.

“TEKRAR ANTAKYA’YA GİDECEĞİM”

Depreme Antakya’da yakalandığını söyleyen Zan, “Şu anda ben İskenderun’dayım. Antakya’da depreme yakalandım. 48 saattir Antakya’daydım. Dün biraz daha güvenli bölge olan İskenderun’a geldim, birkaç saat uyumak için. 2 katlı binaların daha fazla olduğu bir yer olduğu için ailemi buraya getirmeye çalıştım. Bir şekilde bir yerlere sığınmaya çalıştık. Şimdi tekrardan Antakya’ya yola çıkacağım çünkü orada bekleyen ve yolda olan arkadaşların, dostların vasıtasıyla çok yardım malzemesi gelecek. Onları organize etmek için şimdi Antakya’ya gideceğim. Sayın valimizle de bir görüşme gerçekleştirdim. Çünkü AFAD’la koordineli olmak gerekiyor bu konularda” dedi.

“BİRÇOK AKRABAMI KAYBETTİM”

Depremde yakınlarının hayatını kaybettiğini söyleyen Zan, “Maalesef kuzenlerimi kaybettim, dayımın çocuklarını kaybettim, akrabalarımı kaybettim. Eniştem ablalarını, yeğenlerini kaybetti. Çok akrabalarımızı maalesef kaybettik. Annemi ve fiziksel engelli kardeşimi 7. kattan sırtımda indirdim. İhtiyaç malzemesi lazım, su lazım, çok yardım lazım. Halk çok mağdur durumda. Umudumuz maalesef tükeniyor. Mucizeleri tabi ki bekleyeceğiz. Fakat bütün şehir mahvolmuş durumda” ifadelerini kullandı

Numberone.com.tr

 

 

Haber

İlginizi Çekebilir