Dünyanın en popüler kedisi… 4,5 milyon takipçisi var

Yılın Tiktoker’ı ödülünü kazanan dünyanın en ünlü kedisi… Nala, Instagram’daki 4,5 milyon takipçisi ve 100 milyon dolarlık kazancıyla dünyanın en gözde kedisi.

Sosyal medyada fenomen hale gelen evcil hayvanlar sık sık gündeme gelse de bu defaki biraz daha farklı. Çünkü Nala, hem en çok takipçisi olan kedi hem de 100 milyon dolarlık kazancıyla dikkat çekiyor. Sevimli kedi Nala, bir kurtarma merkezini ziyaret ettiğinde kendisini görür görmez aşık olan Pookie tarafından sahiplenildi.

Gerçek adı Varisiri Mathachittiphan olan Pookie, 2012’de Nala ile ile ilgili paylaşım yapmaya başladı. O günleri Pookie şu sözlerle anlatıyor: “Sanırım internette kendisi gibi poz veren ilk kedi, sanki konuşuyor gibi ve bence insanların onu sevmesinin nedenlerinden biri, kişiliğini yarattı ve gerçekten sevimli.”O zamandan beri de kendi ürün yelpazesini oluşturdu, yeni ürünlere ilham verdi ve 100 milyon dolar kazandı.Nala şu anda Instagram’da en çok takipçisi olan kedi ve bu konuda Guinness Dünya Rekoru sahibi.

Sosyal medya hesaplarına ne kadar iş yaptığı sorulduğunda, Pookie şöyle yanıt veriyor: “Başladığımdan beri tam zamanlı işim oldu, bu da hala büyümesinin nedenlerinden biri. Çünkü zamanımı gerçekten insanların düşüncelerini paylaşabilecekleri ve birbirlerini destekleyebilecekleri bir topluluk oluşturmaya adadım.”

Ayrıca Pookie, eşiyle bile Nala aracılığıyla tanıştığını da söylüyor.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio