Erdoğan Karadeniz doğalgazı için tarih verdi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Karadeniz doğalgazı için katıldığı canlı yayında tarih verdi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan Karadeniz doğalgazı için şunları söyledi:

20 Nisan’da Karadeniz gazımız devreye girecek. Karadeniz gazının ateşini Filyos’ta yakacağız. Türkiye yerli gazını kullanmaya başlayacak. Muhalefet yapamazsın dediler. Muhalefetin yapamazsın dediği ne varsa hepsini hayata geçirdik. Bu proje bir ay, bir yılın işi değil. Önce arama gemilerimizi aldık, daha sonra çalışacak insan kaynağını yetiştirdik. Durmayacağız. Aramaya devam edeceğiz. Daha gidecek yolumuz var. Hayata geçireceğimiz yeni projelerimiz olacak. Biz kendimiz hem araştırma, hem sondajımızla 12 bin metreye sondaj yapabiliyoruz. Bu konuma geldik. 20 Nisan’daki doğalgazımızı çıkarmak suretiyle müjdemizi vermiş olacağız.

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio