11 yıl sonra Atatürk’lü arma ile Süper Lig’e geri döndü

En son 2011-2012 yılında Süper Lig’de mücadele eden Karadeniz’in güçlü ekiplerinden Yılport Samsunspor tam 11 yıl aradan sonra tekrar Süper Lig’e çıkıyor. Spor Toto 1. Lig’de 20 maçtır yenilenmeyen kırmızı beyazlılar 32. hafta en yakın rakibi 2-0 yenilince 11 yıl sonra Süper Lig’e çıkmayı garantiledi.

Süper Lig’de son olarak 2011-2012 yıllarında mücadele eden Karadeniz temsilcisi, ligi 16. sırayı tamamlayarak bir alt lige düşmüştü. Samsunspor, 11 yıl sonra taraftarına yeniden Süper Lig sevinci yaşattı.

Spor Toto 1. Lig’de 20 maçtır yenilmeyen kırmızı beyazlılar 32. haftada en yakın rakibi Eyüpspor Gençlerbirliği’ne 2-0 yenilince 11 yıl sonra Süper Lig’e çıkmayı garantiledi.

ATATÜRK’LÜ PAYLAŞIM YAPILDI

Süper Lig’in yeni takımı Samsunspor’un Twitter hesabından, “Cumhuriyet’in 100. yılında, Atatürk’lü arma Süper Lig’de” paylaşımı yapıldı. Eyüpspor maçının bitiş düdüğünün ardından Samsunsporlu taraftarlar, Süper Lig’e yükselmesinin sevinci şehrini caddelerinde tur atarak yaşadı.

Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan taraftarlar ise kutlamalara yürüyüş yaparak devam etti.

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio