Cumhurbaşkanı Erdoğan TCG Anadolu personeline hitap etti: En büyük hayalimdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gönlümdeki en büyük hayal şu andaki TCG Anadolu’ydu. Ama şimdi istiyorum ki süratle TCG Anadolu’nun bir üst basamağını inşallah gerçekleştirelim” açıklamasında bulundu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin en büyük savaş gemisi, yerli ve milli üretim TCG Anadolu, İstanbul Boğazı geçişini sürdürüyor.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının yeni amiral gemisi, Dolmabahçe Çalışma Ofisi açıklarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, 21 pare top atışı, çimariva, uçak ve helikopterlerin geçişiyle selamladı.

Geçiş sırasında, Bakan Akar ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan da yer aldı.

Geçişin ardından, Milli Savunma Bakanı Akar ile telefonda görüntülü görüşen Erdoğan, TCG Anadolu personeline de hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“İnşallah 14 Mayıs’tan sonra bu süreci çok daha kararlı bir şekilde işleteceğiz. Gönlümdeki en büyük hayal şu andaki TCG Anadolu’ydu. Ama şimdi istiyorum ki süratle TCG Anadolu’nun bir üst basamağını inşallah gerçekleştirelim. Bunu gerçekleştirmek için bir yeni adım, bu konularda İspanyollarla, İngilizlerle görüşmelerim oldu. Bu görüşmeler neticesinde her iki taraftan da çok olumlu cevaplar aldık. Sizler gibi kararlı kardeşlerimle gerek komuta kademesi gerek er, erbaş, tüm bahriyeliler olarak çok ciddi bir noktaya geliyoruz. Sizlerin duruşları bizleri çok mutlu edecektir. Bunu da başaracağımıza inanıyorum. Sizleri şahsım, milletim adına en kalbi duygularla selamlıyorum.”

Haber

İlginizi Çekebilir