Rusya Başkanı Putin’e suikast girişimi

Rusya, Kremlin’e insansız hava araçları (İHA) ile saldırı girişiminde bulunulduğunu duyurdu. Yapılan açıklamada, “Saldırıyı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e karşı suikast girişimi olarak değerlendiriyoruz.” denildi.

Kremlin Basın Merkezinden yapılan açıklamada, “Kiev rejimi, Rusya Devlet Başkanı’nın Kremlin’deki konutuna bu gece İHA’larla hava saldırısı girişiminde bulundu.” ifadesini kullanıldı.

Kremlin’i hedef alan saldırı girişiminin 2 İHA ile gerçekleştirildiği kaydedilen açıklamada, Rus ordusu ve özel servislerin radar harp sistemleri kullanarak zamanında harekete geçmesiyle İHA’ların etkisiz hale getirildiği vurgulandı.

Kremlin arazisine İHA’ların ve parçalarının düşmesi sonucunda herhangi bir kayıp ve maddi hasar oluşmadığının altı çizilen açıklamada, “Bu eylemleri, yabancı konukların da katılımının planlandığı 9 Mayıs Zafer Bayramı ve geçit töreni arifesinde, ‘planlı bir terör eylemi’ ve devlet başkanına ‘suikast’ olarak değerlendiriyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio