Türkiye’den AB’ye vize çağrısı

VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDURİYETİNE SON VERİN

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Oliver Varhelyi ile ortak basın toplantısında Türk maliyesinin vize konusunda yaşadığı dönemlere değindi ve “Vize serbestisi süreci ilerlemesi planlarımız arasında. İfadelerini kullandılar.

Bakan Fidan, “Türkiye’nin AB üyelerinin önünün açılması elzemdir. Sayın Cumhurbaşkanımız da buna dikkat çekti. Türkiye’yi bu sürecin dışında tutmak büyük bir hata olacaktır. AB, Türkiye’yi müzakere eden bir günlük ülke olarak görmeli ve ahde vefa patlama gereklerini yerine getirmelidir” ifadesini kullanmıştır.

SOMUT ADIMLAR BEKLİYORUZ

“Yaşadığımız depremin ardından birleşme bizim için çok önemliydi. Umarım bu gelişme ona alana yandır. Bugün üyelik yolunda kararlığımızı yineledik.Somut adımları atacağımızı vurguladık. Gümrük birliğinin güncellenmesine güçlenmesine yardımcı olacaktır. Bu her iki destek olacaktır.

numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio