‘Atatürk’e çok şey borçluyum’. Altın Koza’da ödüller sahiplerini buldu

30’uncu kez düzenlenen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin ödül töreni önceki akşam Çukurova Üniversitesi Kongre Salonu’nda yapıldı. Gülay Afşar ve Yetkin Dikinciler’in sunuculuğunu üstlendiği törende Bülent Ortaçgil ve orkestrası da sahneye çıkarak şarkılarını seslendirdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümü olması nedeniyle verilen “Sinemanın Yüzü” ödüllerini Türkan Şoray ve Kadir İnanır aldı.

Ayrıca hastalığı nedeniyle tedavisi süren yapımcı Türker İnanoğlu da ‘Emeğe Saygı’ plaketine layık görüldü.

GENÇ SİNEMACILAR MİRASIMIZI İLERİYE GÖTÜRDÜ

Türkan Şoray ödülünü alırken şunları söyledi: “Bu ödülü, Atatürk ve Cumhuriyet’in kadınlara verdiği haklar sayesinde alıyorum. Cumhuriyet kadını olarak Atatürk’e çok şey borçluyum ve minnet doluyum. Cumhuriyet’in bir sanatçısı olmak benim için gururların ve onurların en büyüğü. Genç sinemacı arkadaşlarımıza bir miras bıraktık. Onlar bu mirası, yurt içindeki ve yurt dışındaki başarılarıyla daha da ileriye götürdüler.”

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio