UEFA’dan tarihi karar: EURO 2032 Türkiye ve İtalya’ya!

Türk futbolu ve Türkiye için tarihi gün! Türkiye’nin Avrupa Şampiyonası hayali gerçek oldu. UEFA, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın (EURO 2032) ev sahipliğinin Türkiye ile İtalya’nın ortaklaşa gerçekleştireceğini resmi olarak duyurdu.
Nyon’da bulunan UEFA merkezinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısının hemen sonrasında düzenlenen özel bir törenle bu karar açıklandı. Aynı törende, 2028 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın (EURO 2028) ev sahipliğinin de Birleşik Krallık ve İrlanda Cumhuriyeti’ne verildiği ifade edildi.

Bu özel anı paylaşmak için toplantının ardından UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele Gravina basınla birlikte poz verdi.
Kararın açıklanmasının ardından, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Başkan Yardımcısı Mustafa Eröğüt, Genel Sekreter Kadir Kardaş ve Türkiye’nin EURO 2032 temsilcisi olan Atakaş Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel büyük bir mutluluk yaşadılar.

Numberone.com.tr

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio