Bu da oldu. Schengen vizesi başvurusu reddedilen kadından sıradışı hamle

Filipinli bir kadının, İtalya’ya gitmek için yaptığı Schengen vizesi başvurusu reddedildikten sonra, Taylor Swift konserine katılacağını kanıtladıktan sonra başvurusu onaylandı.

İtalya ziyareti için vize talebinde bulunan Filipinli kadının, Schengen bölgesinden ayrılmayacağı endişesiyle başvurusu reddedildi.

Daha sonra yaptığı başvuruda Taylor Swift konseri için geri döneceğini söyleyen kadının vize başvurusu onaylandı.

Sosyal medya gönderisinde yaşadıklarını anlatan Taylor Swift hayranı kadın, “İlk denememde geri dönmeyeceğim endişesi yüzünden reddedildiğim Schengen vizesine yeniden başvuru yaptım. Yeni başvuruda, Singapur’da yapılacak olan Taylor Swift konserine bilet aldığımı ve bu yüzden İtalya’da kalmayacağımı söyledim ve biletleri e- postaladım.” dedi.

3 İŞ GÜNÜ İÇİNDE İŞLEME ALINDI

Filipinli kadın başvurduğu yeni vizenin 3 iş günü içinde işleme alındığını belirten bir e-posta aldığını söyledi.

“21 Aralık’ta başvurduğum vize için 4 Ocak’ta, bir belge imzalamam gerektiği için elçiliği ziyaret etmem istendi, red mektubu olduğunu düşünerek gittim ancak vizenin süresi dolduktan 10 gün sonra büyükelçiliğe rapor vermemi isteyen bir belge vardı.” dedi.

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio