Şampiyonlar Ligi’nde devr-i alem: Artık şifresiz

UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi maçları üç sezon boyunca TRT kanalları ve TRT dijital platformu tabii’de yayınlanacak.

TRT, yayın hakları EXXEN’de olan Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve Konferans Ligi maçlarının canlı yayın haklarını almak için çalışma başlattı ve mutlu sona ulaştı.

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu EXXEN özellikle bu sezon Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi maçlarında yaşadığı sorunlarla gündeme bomba gibi düşmüştü. EXXEN’den yapılamayan maç yayınının TV 8.5’tan yapılmasının ardından TRT flaş bir hamle yaptı.

UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi maçları üç sezon boyunca TRT kanalları ve TRT dijital platformu tabii’de yayınlanacak. Türk takımlarının Avrupa maçları şifresiz olarak TRT 1 ve TRT Spor’da olacak.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, TRT’nin üç büyük organizasyonu yayınlamasıyla ilgili medyada çıkan bazı haberler hakkında da açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, “TRT, Şampiyonlar Ligi yayın hakları için 100 Milyon Euro teklif vermiş. Bunun yarısı zarar yazar” iddiası doğru değildir. TRT, 2024-27 yılları arasında 3 sezon boyunca UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi yayın haklarını almıştır. Söz konusu yayın hakları için sosyal medya hesaplarında paylaşılan rakamlar gerçeği yansıtmamaktadır. Yayın hakları maliyeti, TRT’nin reklam ve üyelik gelirleri gibi ticari girişimleri ile rahatlıkla karşılanabilecek düzeydedir. TRT, Türk futboluna desteğinin bir göstergesi olarak, Türk takımı maçlarını TRT 1 ve TRT Spor kanallarından şifresiz olarak halkımızın hizmetine sunacaktır.”

”BÜYÜK MEMNUNİYET DUYUYORUZ”

TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı da bu gelişmeden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “TRT, UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi maçlarının 3 sezon boyunca tek yayıncısı oldu. TRT tarihindeki bu ilki yaşamaktan ve yaşatmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Türkiye’nin kamu yayıncısı olarak, futbol heyecanını ülkemizin her köşesine yayacak olmak, bizler için bir gurur vesilesi. Futbol ile birlikte sporun her branşında turnuvaları izleyicilerimizle buluşturmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio