İstanbullular dikkat! Kar yağışı fena bastıracak. Arnavutköy, Silivri, Çatalca, Büyükçekmece, Çekmeköy. Şile ve Beykoz

(AKOM) son hava durumu raporunu açıkladı. Arnavutköy, Silivri, Çatalca, Büyükçekmece, Çekmeköy. Şile ve Beykoz ilçelerinde yer yer kuvvetli kar yağışı bekleniyor. Diğer ilçelerde ise karla karışık yağmur bekleniyor.

İstanbullular dikkat! Kar yağışı fena bastıracak. Yağışlar 3 gün sürecek. Şubatta güneş yüzünü gösterecek. Arnavutköy, Silivri, Çatalca, Büyükçekmece, Çekmeköy. Şile ve Beykoz
 İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kentte salı öğle saatlerine kadar çoğunlukla karla karışık yağmur şeklinde etkili olması beklenen yağışların, kısa süreli kuvvetlenerek ani kar yağışı şeklinde de görülebileceği uyarısında bulundu.

Öğle saatlerinden sonra Avrupa yakası batı bölgeleri (Arnavutköy, Silivri, Çatalca ve Büyükçekmece) ile Anadolu yakası yüksek bölgelerinde (Çekmeköy, Şile ve Beykoz) kar yağış geçişleri yaşanması beklenirken diğer yerlerde karla karışık yağmur, kısa sürell kar yağışı geçişlerinin yaşanmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

Şehrin kuzey ve yüksek bölgelerinde kar, şehir merkezinde ise çoğunlukla karla karışık yağmur şeklinde görülen yağışlar, kısa süreli kuvvetlenerek gök gürültüsü ve şimşek hadiseleri lle birlikte anlık kar sağanaklanı şeklinde de etkili olabiliyor.

İşte AKOM’un hava durumu raporu:

İstanbullular dikkat! Kar yağışı fena bastıracak. Yağışlar 3 gün sürecek. Şubatta güneş yüzünü gösterecek. Arnavutköy, Silivri, Çatalca, Büyükçekmece, Çekmeköy. Şile ve Beykoz

AKOM’dan yapılan açıklamada, kentte dün akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kısa süreli kuvvetli kar yağışı geçişlerinin etkili olduğu belirtildi.

Açıklamada, gece boyunca aralıklarla devam eden yağışlar nedeniyle Silivri ve Çatalca’nın yüksek kesimlerinde kar kalınlığının 2 ila 5 santimetre olarak ölçüldüğü, yağışların bugün de devam etmesinin beklendiği aktarıldı.

Bugün öğle saatlerinden sonra Avrupa Yakası’nın batısında kalan Arnavutköy, Silivri, Çatalca ve Büyükçekmece ilçeleri ile Anadolu Yakası’nın yüksek kesimlerindeki Çekmeköy, Şile ve Beykoz ilçelerinde kar yağışı geçişlerinin yaşanmasının tahmin edildiği anlatılan açıklamada, diğer yerlerde ise karla karışık yağmur ve kısa süreli kar yağışı geçişlerinin yaşanacağı kaydedildi.

Açıklamada, yarın öğle saatlerine kadar görülecek yağışların çoğunlukla karla karışık yağmur şeklinde etkili olacağı, ancak kısa süreli kuvvetlenerek gök gürültüsü ve şimşek hadiseleri ile ani kar sağanakları şeklinde de görülebileceği uyarısında bulunuldu.

İBB’nin yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbir aldığı bildirildi.

Haber

İlginizi Çekebilir