Kayınpederi gibi açık davranmadı. Kayıp Prenses’ten haber var

Kayınpederi gibi açık davranmadı... Rahmi alındı, komada dediler... Kayıp Prensesten haber var
Bütün dünya geçen ayın son günlerinde gelen bir haberle bir anda soğuk duş almış gib oldu. Modern çağların Külkedisi olarak tanınan İngiliz kraliyet ailesinin gelini, geleceğin kraliçesi Kate Middleton karın bölgesinden bir ameliyat geçirmişti.

Resmi açıklamaya göre ameliyatı planlıydı. Ama sonrasındaki gelişmeler bu “planlı” kısmının üzerinde bir sürü soru işareti oluşmasına neden oldu.

Çünkü o resmi duyuruda başka ayrıntılar da vardı. Prens William ile evli olan üç çocuk annesi Kate, hastanede 14 gün kalacaktı. Sonrasında da nisan ayının ortalarına kadar evinde dinlenecekti.

İşte bu durum gerçekten kaygı vericiydi hayranları için. Çünkü modern tıbbın bu kadar ilerlediği bir dönemde, üstelik planlı bir operasyon için bu iyileşme süreci çok uzundu

Tabii ki hemen söylentiler başladı. Bu tür söylentilerin “harman olduğu” sosyal medya bir yana dünya basını da bir sürü iddia ortaya attı.

Bunlardan bazılarına göre Kate çok ciddi bir bağırsak operasyonu geçirmişti. Zaten aşırı zayıflığı ve son zamanlardaki sağlıksız görüntüsü bir şeylerin ters gittiğini gösteriyordu. Üstelik açıklamanın yapılmasından günler önce hastaneye kaldırılmıştı… Bunlar en çok öne çıkan söylentiler.

Kayınpederi gibi açık davranmadı... Rahmi alındı, komada dediler... Kayıp Prensesten haber var

KATE’İN YAPAY KOMADA OLDUĞUNU İLERİ SÜRDÜ: HABERİMİN ARKASINDAYIM

Her ne kadar Kensington Sarayı’nın açıklamasında  “Kate ile ilgili kanser şüphesi yok” denilse de söylentiler bitmedi.

Bir İspanyol gazeteci Kate’in geçirdiği operasyonun ters gittiğini ve Galler Prensesi’nin yapay komada uyutulduğunu bile ileri sürdü.

Kensington Sarayı bu iddiayı “saçma” diye nitelendirse de gazeteci “Kaynaklarıma güveniyorum, haberimin arkasındayım” dedi.

Sonunda 12 günün ardından Kate’in hastaneden çıktığı açıklandı. Herkes bir fotoğraf beklerken Kate yine görüntülenmemeyi ve hastalığını açıklamamayı tercih etti.

Bu durum da ameliyatın üzerindeki sır perdesini iyice kalınlaştırdı. Tabii yine resmi bir açıklama yapılmadı

Kayınpederi gibi açık davranmadı... Rahmi alındı, komada dediler... Kayıp Prensesten haber var

ÇOCUKLARININ YANINA GİTTİ

Sonunda Kate’in hastaneden çıktıktan sonra dinlendiği Windsor’dan çıkıp okulları tatil olan çocuklarının yanına Adelaide Cottage’a gittiği açıklandı. Galler Prensesi Kate’in durumunun iyi olduğu ve iyileşmeye başladığı da belirtildi.

Şimdi son durumda 42 yaşındaki Prenses Kate, kocası William ve çocukları George, Charlotte ve Louis ile birlikte dinleniyor ve eski sağlığına kavuşmaya çalışıyor.

Bu arada kocası Prens William de resmi görevlerine döndü. Bu da Kate’in hayranları tarafından durumunun iyiye gittiği şeklinde yorumlandı.

William, aynı gün içinde katıldığı iki etkinlikten birinde “Kate iyileşiyor. İki ane Filipinli hemşire ona gayet iyi bakıyor” dedi.

Zaten Kate’in hastanede olduğu süre içinde hiç ortada görünmeyen kardeşleri de birer birer tatile gidince  işlerin yoluna girmeye başladığına herkes inandı.

Kate’in erkek kardeşi James, karısı Alizee ile birlikte kar tatiline gitti. Kız kardeşi Pippa da ailesiyle deniz, güneş, kum tatiline bıraktı kendini.

Kayınpederi gibi açık davranmadı... Rahmi alındı, komada dediler... Kayıp Prensesten haber var

“ARKADAŞI” DEDİLER AMA KİMLİĞİNİ AÇIKLAMADILAR

Son olarak da Kate Middleton’ın bir arkadaşı İngiliz Daily Mail gazetesine konuştu. Arkadaşı “Catherine gayet iyi bir durumda ve iyileşiyor” dedi.

Onun söylediğine göre Norfolk’ta bulunan Adelaide Cottage’da bir yandan doğanın kollarında güzel manzaraların keyfini çıkarıp hem bedenen hem de ruhen dinlenirken bir yandan da çocuklarının yanında olmanın keyfini çıkarıyor.

Bu arkadaşın kimliğinin açıklanmaması da yine Kate’in sağlık durumuyla ilgili kuşkuları tam olarak silmedi.

Ama ailece birbirlerine bağlı oldukları bilinen Kate’in iki kardeşinin normal hayatlarına dönüp bir de tatile çıkması yüreklere biraz da olsa su serpti.

Kayınpederi gibi açık davranmadı... Rahmi alındı, komada dediler... Kayıp Prensesten haber var

RAHMİNİN ALINDIĞI İDDİASI VAR: Yine de kafalarda soru işaretleri var ve söylentiler bitmek bilmiyor. Son birkaç gündür ortada dolanan bu iddialara göre Kate, rahmini aldırdı. Zor bir ameliyattı ve bu yüzden de bakımı uzun sürecek.

Kayınpederi gibi açık davranmadı... Rahmi alındı, komada dediler... Kayıp Prensesten haber var

KAYINPEDERİ ŞEFFAF DAVRANDI

Bu arada kraliyet uzmanları da Kate Middleton’ın sağlık durumu hakkında net bir açıklama yapılmasının artık zorunlu olduğunu savunuyor.

Onlara göre her ne kadar Kate’in hastalığını gizli tutma hakkı olsa da böylesine geniş bir kitle tarafından takip edilen birinin en azından biraz daha net bir bilgi vermesi gerekiyor. Çünkü şu durumda “Kate iyileşiyor” sözleri bile kimseyi tam olarak inandıramıyor.

Bu konudaki en çarpıcı örnek ise Kate’in kayınpederi Kral Charles. Kral, prostat büyümesi nedeniyle hastaneye yatacağını da sonrasında kansere yakalandığını da resmi bir şekilde duyurdu. Böylece hakkında hiçbir spekülasyona imkan bırakmadı. Ama Kate için uygulanan yöntem bu olmadı.

Haber

İlginizi Çekebilir