RTÜK’ten Aşk Adası programı ile ilgili flaş açıklama

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yayınlanan Aşk Adası adlı yapımla ilgili flaş bir gelişme yaşandı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Aşk Adası ile ilgili inceleme yapıldığını söyleyerek, “Toplumsal ve kültürel değerlerimizle bağdaşmayan hiçbir yapıma müsaade etmeyiz” ifadelerini kullandı.

Aşk Adası programı ile ilgili flaş açıklama. RTÜK: Toplumsal ve kültürel değerlerimizle bağdaşmayan hiçbir yapıma müsaade etmeyiz

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, ‘Aşk Adası’ isimli yapımla ilgili ön incelemenin yapıldığını, toplumsal ve kültürel değerlerle bağdaşmayan hiçbir yapıma müsaade edilmeyeceğini açıkladı.

RTÜK Başkanı Şahin, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sosyal medya başta olmak üzere bazı basın organlarında tartışılan ‘Aşk Adası’ isimli bir yapımla alakalı gerekli ön inceleme Üst Kurulumuz tarafından yapılmıştır.

ONAY ALINMADAN YAYINLANMIŞ

Üst Kurul Başkanlığı, bir dijital medya platformunda yayınlanacağı belirtilen yapımla alakalı yapmış olduğu araştırmada, tanıtım fragmanının ilgili seç-izle platformu tarafından yayınlanmadığını belirlemiştir. RTÜK, program fragmanının bahse konu dijital yayıncının bilgisi dışında yapımcı firmanın kendi sitesinden onay alınmadan yayınladığını tespit etmiştir. Toplumsal ve kültürel değerlerimizle bağdaşmayan hiçbir yapıma müsaade etmeyen RTÜK’ün konuyu yakından takip ettiğinin bilinmesini önemle kamuoyuna arz ederiz” ifadelerine yer verdi.

Haber

İlginizi Çekebilir