Todd Phillips’in yönettiği; Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Frances Conroy, Brett Cullen ve Zazie Beetz gibi isimlerin başrolde yer aldığı Joker’in devam filmi için çalışmalar devam ediyor. Yeniden Phoenix’in kamera karşısına geçeceği filmde, ünlü oyuncuya bu defa Lady Gaga eşlik ediyor.

Devam filmiyle ilgili detaylar yavaş yavaş basına yansırken iki oyuncunun aldıkları ücretler de ortaya çıktı. Joker: Folie à Deux için iddia edilen maaşlar Variety’nin bir haberinde açıklandı.

Joaquin Phoenix rolünü yeniden canlandırmak için 20 milyon dolar alırken; Lady Gaga, Harley Quinn’i canlandırmak için 12 milyon dolar aldı.

Kaynaklar, Todd Phillips’in 2019 yapımı filminin devamı niteliğindeki filmde Arthur Fleck, diğer adıyla Joker rolünü yeniden canlandırması için Phoenix’e 20 milyon dolar ödendiğini söylüyor. Batman’in ikonik kötü adamını oynaması için daha önce 4,5 milyon dolar ödenmişti ve Phoenix bu performansıyla “En İyi Erkek Oyuncu” dalında Oscar’ı kazandı.

5 YIL SONRA, ÇOK DAHA YÜKSEK BİR BÜTÇEYLE…

Lady Gaga’nın Joker’in aşkı Dr. Harleen Quinzel, diğer adıyla Harley Quinn olarak yer alması için ise Warner Bros.’un 12 milyon dolar harcadığı bildirildi.

Devam filmi, Joker’in dünya çapında gişede 1 milyar dolar hasılat elde etmesinden beş yıl sonra geldi.

Warner Bros.’un devam filmi için yaklaşık 200 milyon dolar harcadığı bildirilirken; Joker’in 60 milyon dolarlık bütçesinin iki katından fazla olması dikkat çekti.

Devam filmi, Joker’den farklı olarak müzikal bir film. Joker: Folie à Deux’un Warner Bros. Pictures tarafından 4 Ekim 2024’te vizyona girmesi planlanıyor.

Harley Quinn, ilk kez Eylül 1992’de Fox Kids’te yayınlanan Batman: The Animated Series için Joker’in yardımcısı ve sevgisi olarak yaratıldı ve karakter daha sonra 1999’da DC Comics’in sayfalarında görünmeye başladı.

Gotham City’deki Arkham Asylum’da psikiyatrist olan Dr. Harleen Quinzel, hastası Joker’e aşık olur ve Harley Quinn kimliğini üstlenirken onun sevgilisi ve suç ortağı olur.

Phillips’in yönettiği ve 59 yaşındaki Scott Silver’la birlikte yazdığı 2019 yapımı Joker filmi, Joker’in cinayet işleyip ölümcül bir isyana ilham verdikten sonra Arkham’da tedavi edilmesiyle sona ermişti.

Joker: Folie à Deux’da ayrıca ilk filmdeki Sophie Dumond rolünü yeniden canlandıracak olan 32 yaşındaki Zazie Beetz de rol alıyor.