Ucuz Roman (Pulp Fiction), Soysuzlar Çetesi (Inglourious Basterds), Zincirsiz (Django Unchained), Rezervuar Köpekleri (Reservoir Dogs), Bir Zamanlar… Hollywood’da (Once Upon a Time… in Hollywood) gibi birbirinden başarılı filmin yönetmenliğini yapan Hollywood’un efsane ismi Quentin Tarantino son filmi olacağını duyurduğu filmi çekmekten vazgeçti.

61 yaşındaki yönetmen, Brad Pitt ile birlikte çalıştığı üçüncü bir film projesine yoğunlaşmıştı ancak bu filmden vazgeçtiği haberi geldi.

Tarantino’nun, senaryoyu yeniden yazdığı bildirildi. Hatta bazı haberlere göre; yeniden yazmasıyla film tamamen değişikliğe uğramış.

Aslında hikaye 1977 Los Angeles’ında geçecek ve gerçek hayattaki bir film eleştirmeninin hikayesini anlatacaktı. Tarantino, geçen yıl Cannes’da filmin gerçekten yaşamış ama hiçbir zaman gerçekten ünlü olmamış bir adama dayandığını söylemişti. Tarantino’nun önceki filmlerindeki karakterlerin bu filmde görüneceğine dair haberler de vardı.

Tarantino, ilk defa bir film projesinin fişini aniden çekmiyor. 2014’ün başlarında Tarantino’nun, senaryoyu güvenilir oyunculardan oluşan küçük bir gruba göndermesinin ardından The Hateful Eight’in de fişini çektiği ortaya çıktı.

Bu oyunculardan biri senaryoyu menajeriyle paylaştı ve daha sonra senaryo şehrin her yerinde paylaşıldı, bu da Tarantino’nun filmin fişini çekmesine neden oldu. Daha sonra, bir hayır kurumu için canlı olarak okunan övgü dolu eleştirilerin ardından yeniden filmi çekmeye karar verdi.

İptal eidlen filmin bu kadar ses getirmesinin en büyük nedeni ise ünlü yönetmenin 10. filmi olması. Tarantino yıllardır 10. filminin ardından emekli olmayı planladığını söylüyordu.