Bilecik’te bir TIR şoförü, kabinin üstüne yuva yapan ve yavruları bulunan kumruyu rahatsız etmemek için 20 gündür aracını hareket ettirmiyor.

TIR şoförü Selman Altıntaş, yola çıkmak üzereyken aracının üstüne bir kuşun yuva yaptığını ve yavrularının bulunduğunu gördü.

Aracı hareket ettirdiğinde anne kumrunun yavrularını bırakacağını düşünen Altıntaş, o günden beri TIR’ı yerinden oynatmadı. Altıntaş, 25 yıldır TIR şoförlüğü yaptığını, kendisine ait olan bu araçla genellikle İstanbul’a yük taşıdığını söyledi.

“UÇANA KADAR ÇALIŞMAYACAĞIM”

Kumruyla karşılaşmasını anlatan Altıntaş, “20 gün önce sabah işe gitmek için TIR’ın yanına geldim. Her zaman yaptığım gibi lastikleri ve diğer kontrolleri yaparken, kabinin üzerinde yuva yapmış kuşu gördüm. Korkutmadan baktığımda bir yavru ve yumurta olan yuva vardı. Kumru olduğunu öğrendiğim kuşu ve yavrularının yuvasını yerinden oynatmamaya karar verdim” diye konuştu.

TIR’ın kasasının boş olduğunu dile getiren Altıntaş, kuşlar yuvadan uçup gidinceye kadar çalışmayacağını, aracını hareket ettirmeyeceğini sözlerine ekledi.