Gülse Birsel arabesk rapçilere seslendi

Candaş Tolga Işık sordu, oyuncu ve senarist Gülse Birsel yanıtladı. “Ezhel’i seviyorum ama Arabesk Rap’çi değil.” diyen Birsel, arabeskçilere göndermelerde bulundu.

İlgiyle takip edilen programlardan Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum’a oyuncu ve senarist Gülse Birsel oldu. Gürse Birsel, Candaş Tolga Işık’ın sorduğu soruları yanıtladı.

Gürse Birsel’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

‘İMZA GÜNÜ 5 BUÇUK SAAT SÜRDÜ ÇOK ZEVKLİYDİ AMA PERİŞAN OLDUM’

“Bu kitapta farklı bir tepki oldu ben bu kadarını beklemiyordum. Bu benim 7. kitabım. 6. kitap 9 yıl oldu. O arada o kadar çok film-dizi oldu ki kitap yapamadım ama o kadar çok zaman verdiğimden ve insanlar istediğinden midir bir sebepten hiçbir kitap bu kadar hızlı bitmemişti.Ezhel’i seviyorum ama Arabesk Rap’çi değil. Çok sevdiğim ve çok dinlediğim şarkılar var ama şimdi isim söylemiyim çünkü söylemediğim isimleri de sanki onlardan bahsetmişim kitapta onların şakasını yapmışım gibi algılanır.

‘NORM ENDER’İN MARŞI BÜTÜN ŞARKILARININ ÜSTÜNE ÇIKTI’

Norm Ender’i zaten çok seviyorum ama o da Arabesk rap yapmıyor aslında. Geçen Norm Ender’e ödül de verdim ben çok tatlı biri marşta çok güzel bir marş. Aslında çok güzel şarkısı vardı aslında ama marş hepsinin üstüne çıktı.

GÜLSE BİRSEL’DEN ‘ARABESK RAP’ÇİLERE GÖNDERMELER’

“‘Kurumuş boğazım, bacaklarım ağrıyor, başımda bir sızı, ayaklarım tutmuyor…’ Çok üşüyorlar. Ben çok üşürüm benden daha çok üşüyorlar. İstanbul soğuk diye şikayet ediyorlar, soğuk değil. Burası Oslo değil. Gidin doktora ne vitamin eksikse baktırın.”

‘HEPSİNİ SEVEREK DİNLİYORUM’

Ben şeyi de seviyorum mesela Uzi’nin Azer Bülbül’ün Caney şarkısını yaptı gerçek Arabesk Rap. Bunları da dinliyor musun?Dinliyorum ben aslında seviyorum. Zaten severek dinlediğim için temalar kulağıma çok çalınmaya başladı. Oturup yazıyı yazmak için neler yapmışlar demedim baktım hepsinin bazı ortak şikayetleri var.

‘AVRUPA ROBOT SÜPÜRGEYE HURRA DİYE SALDIRMAZDI’

Ben airfryer’ın, robot süpürgenin, bardak mısırın Avrupa’da olsa hiç bu kadar insanların hurra diye saldırmayacağını bu alışkanlığın 20 yıla yayılacağını düşünüyorum.

GÜLSE BİRSEL MİZAHI NEDEN ESKİMİYOR?

Eskimemesi o zaman seyredenler için daha normal bir şey ama şu anda benim de şaşırdığım ve sebeplerini anlamaya çalıştığım mesela en son imza günün de gelen okurun yaş ortalaması herhâlde 23-24’tü lise ve üniversite öğrencisi çoktu ve ben o kadar fanatik bir kitleye hayatım boyunca sahip olmadım.

‘SİYASET ÇOK SIKICI’

Siyaset çok sıkıcı bir şey değil mi?Bence çok sıkıcı belki seven için güzel bir şeydir. Onlar da oradan baktığında belki bizim meslekler çok sıkıcıdır bilmiyorum.

‘BENCE ORTA YAŞ ZİRVEDİR’

Bence orta yaş zirvedir çünkü spor yapacak kadar, bara çıkacak kadar, mini tek giyecek kadar şahanesin ama her şey de elinin altında geleceğini biliyorsun hayatını öyle böyle derleyip toparlamışsın.

‘AŞKIN 20’Lİ YAŞLARDAKİ YASAK HALİ YOK ARTIK’

Yeni kuşak pandemi de gördüğü için sosyalleşmeleri de daha az bize göre. Onların gençliğiyle bizim gençliğimiz de aynı değil şu an anne babalar çok anlamaya çalışıyor onları istediklerini yerine getirmeye çalışıyor dolaysıyla hem çok sosyal değiller hem de aşkın 20’li yaşlarda o yasak hali de yok artık.

‘AİLE ARASINDA 2’Yİ EYLÜL EKİM GİBİ ÇEKERİZ’

Aile Arasında 2 için senaryo da hazır değil ama ben yaz sonuna kadar senaryoyu bitiririm biz onu eylül-ekim gibi çekeriz.”

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio