'Aylan, mazlumiyeti simgeledi'

Kuzey Irak’tan yayın yapan Rudaw TV’nin haberine göre; Bodrum’da kıyıya vuran cesedi DHA muhabiri Nilüfer Demir tarafından görüntülenince, Batı’nın mülteci sorununa bakışını değiştiren Aylan Kurdi’nin babası Abdullah Kurdi, Selahaddin kentinde Mesut Barzani tarafından kabul edildi. Barzani, Suriye’nin Kobani kentinden ailesi ile birlikte Yunanistan’ın Kos Adası’na doğru çıktığı umuda yolculukta kardeşi Galip ve anneleri Rihan Şinto Kurdi ile birlikte 12 kişinin yaşamını yitirdiği Aylan Kurdi’nin babası Abdullah Kurdi’yi kapıda karşıladığı ifade edildi.

Eşi ve 2 çocuğunu kaybeden Abdullah Kurdi’ye başsağlığı dileyen Mesut Barzani, “Çocuğunuzun şehit olması bütün Kürt milletini üzmüştür. Aylan Kurdi’nin ölümü Kürdistan milletinin mazlumiyet simgesi haline gelmiştir” dedi. Barzani, Abdullah Kurdi ve yakınlarına Irak’ın kuzeyindeki ‘Kürdistan’ olarak nitelendirdiği bölgelerinin tüm kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi.

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio