Kanada'nın Aylan pişmanlığı

Kanada hükümeti ülkeye bir yıl içerisinde 10 bin Suriyeli mültecinin kabul edileceğini açıkladı. Kanada hükümetinden yapılan açıklamada, Suriyelilerin BM Mületicler Yüksek Komiserliği (UNHCR) üzerinden ülkeye giriş için vize başvurusu yapabileceği belirtildi. Açıklamaya göre UNHCR üzerinden başvuran Suriyelilerden 10 bini ülkeye kabul edilecek. Ancak ülkeye kabul edilenler sağlık sorunu olmayan, suça bulaşmamış mülteciler arasından seçilecek. 

Hükümet açıklamasında ”Eylül 2016’ya kadar 10 bin Suriyelinin ülkeye yerleştirilme sürecini tamamlamış olmayı öngörüyoruz” denildi. 

Kanada daha önce de ülkeye 23 bin Iraklıyı kabul edeceğini duyurmuştu. 

Bordum sahilinde cansız bedeni bulunan Suriyeli bebek Aylan Kurdi’nin ailesi Kanada’ya iltica başvurularının reddedildiğini söylemişti. Kanada göçmenlik bürosu ise böyle bir başvurunun yapılmadığını açıklamıştı.

 

 

Pink Floyd’tan Aylan çağrısı

Pink Floyd’tan Aylan çağrısı

Efsanevi İngiliz Rock grubu Pink Floyd’un gitarist ve vokalisti David Gilmour, Bodrum’da hayatını kaybeden minik Aylan’ı andığı bir mesajla kamuoyuna seslendi.

Devamı
Dış işleri bakanı konuştu

Dış işleri bakanı konuştu

“Dünya Aylan bebeği görünce uyanmaya başladı”

Devamı
Mısırlı milyarderden “Aylan Adası” projesi

Mısırlı milyarderden “Aylan Adası” projesi

Mısırlı milyarder Naguib Sawiris Suriye ve diğer çatışma alanlarından kaçan binlerce mülteci için Yunanistan’da iki ada satın almak için görüşmeler yaptığını söyledi.

Devamı
Ege’de kahreden kaçak faciası: 4'ü çocuk, 15 ölü

Ege’de kahreden kaçak faciası: 4’ü çocuk, 15 ölü

MUĞLA’nın Datça İlçesi’nde, kaçak göçmenleri taşıyan tekne battı. İlk belirlemelere göre 4’ü çocuk 13 kişinin denizden cesedi çıkarıldı, 205 kişi kurtarıldı. Seferihisar’da ise 2 Suriyeli boğularak hayatını kaybetti.

Devamı
Çinli ressam Li Yueling bu kez Aylan'ı çizdi

Çinli ressam Li Yueling bu kez Aylan’ı çizdi

Pekin’de yaşayan sanatçı Li Yueling de Bodrum sahilinde cansız bedeni bulunan minik Aylan’a ve göçmenlerin yaşadığı sorunlara duyarsız kalmadı

Devamı
Aylan için "Biz üzülmüyoruz" yazan Alman ırkçı işten çıkartıldı

Aylan için “Biz üzülmüyoruz” yazan Alman ırkçı işten çıkartıldı

Ölümüyle tüm dünyayı yasa boğan üç yaşındaki Aylan Kurdi’ye saygısızlık yapan Alman ırkçı işten atıldı

Devamı
Aylan Kurdi fotoğraflarına gelen tepkilere karşı Bild gazetesi fotoğrafsız çıktı

Aylan Kurdi fotoğraflarına gelen tepkilere karşı Bild gazetesi fotoğrafsız çıktı

Almanya’nın en çok satan gazetesi Bild, bugün fotoğrafsız çıktı. Nedeni ise, dünyaya damga vuran Aylan Kurdi fotoğraflarına gelen tepkilere karşı “Fotoğrafların gücünü göstermek” olarak açıklandı.

Devamı
Minik Aylan'ın öldüğü faciayla ilgili 2 kişi tutuklandı

Minik Aylan’ın öldüğü faciayla ilgili 2 kişi tutuklandı

Bodrum’da kaçakları taşıyan tekne ve botun batması sonucu aralarında 2 yaşındaki Aylan Kurdi’nin de bulunduğu 12 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili gözaltına alınan 3 zanlıdan 2’si tutuklandı.

Devamı
Roma Kulübü Mülteciler İçin Kampanya Başlattı

Roma Kulübü Mülteciler İçin Kampanya Başlattı

Aylan’ın fotoğrafı vicdanları uyandırmaya devam ediyor.

Devamı

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio